czarne rury z izolacją cieplną

Co należy wiedzieć na temat rur preizolowanych?

Rury preizolowane są produktem wykorzystywanym podczas budowy instalacji chłodniczych oraz sieci ciepłowniczych. Stosuje się je  zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i wielkowymiarowych obiektów. Rury preizolowane zawierają warstwę izolacyjną, dzięki której możliwe jest ich stosowanie w skrajnych temperaturach. Montowane są zarówno w ziemi, jak i nad jej powierzchnią. Ten rodzaj rur charakteryzuje się długą żywotnością oraz wysoką wytrzymałością na zmienne temperatury.

Jakie są najważniejsze informacje na temat rur preizolowanych?

Najważniejszym zadaniem rur preizolowanych jest zmniejszanie strat temperatury do minimum. Zastosowanie tego rodzaju rur pozwala ograniczyć straty ciepła nawet o połowę, co przekłada się na znaczne oszczędności. Charakteryzują się większą trwałością niżeli klasyczne rury stalowe. Dodatkowo rury preizolowane są mniej podatne na uszkodzenia. Warstwa izolacyjna w rurze umieszczona jest pomiędzy zewnętrzną rurą płaszczową wykonaną z HDPE – bardzo odpornego tworzywa a wewnętrzną rurą przesyłową produkowaną ze stali. Izolacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału, jednak najczęściej produkowana jest z pianki poliuretanowej.

Dużą zaletą tego typu rur jest fakt, że nie ma potrzeby wprowadzania w nich żadnych modyfikacji – produkt docierający do klienta jest gotowy do użytku. Dzięki temu, że montaż jest bardzo intuicyjny, mogą zająć się nim nawet osoby niemające ogromnego doświadczenia w tego rodzaju pracach. Jak wspomniano, rury preizolowane są także bardzo trwałe, charakteryzuje je wysoka odporność na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Izolacja termiczna wycisza również dźwięki z otoczenia, dzięki czemu hałas przepływających pod dużym ciśnieniem cieczy nie będzie tak mocno słyszalny. Wewnętrzna rura wykonana ze stali nie absorbuje zapachów, nie powoduje przedostania się tlenu do wnętrza instalacji. Co ważne, wewnętrzne rury nadają się do recyklingu.

Kontakt

Isoplus Polska Sp. z o.o.
ul. Żeliwna 43
40-599 KATOWICE

NIP: 634-24-49-551
KRS: 0000098823

e-mail: biuro@isoplus.pl
tel
. : +48 728 403 144

Newsletter