rury ciepłownicze

Dlaczego warto wymieniać rury starych sieci ciepłowniczych?

Każda instalacja sieci ciepłowniczych z czasem użytkowania wymaga modernizacji lub wymiany na nową. Dlaczego warto wymienić rury starych sieci ciepłowniczych? Dowiedz się czegoś więcej na ten temat!

Rury sieci ciepłowniczych!

Zanim powiemy, dlaczego warto wymienić rury starych sieci ciepłowniczych, dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Rury preizolowane wykorzystuje się przede wszystkim do budowy sieci ciepłowniczych, jak również do różnych instalacji chłodniczych. Można stosować je w dużych obiektach, jak i domach jednorodzinnych. Posiadają one specjalną warstwę izolacyjną, dzięki której można stosować je w skrajnych temperaturach, już od -40 stopni do nawet 130 stopni Celsjusza. Co ciekawe można je montować zarówno na ziemi, jak i pod jej powierzchnią. Rury te zapewniają, wysoką wytrzymałość, oraz bardzo dużą żywotność, a ich głównym zadaniem jest zmniejszenie strat ciepła nawet o 50%.

Dlaczego wymienić rury starych sieci ciepłowniczych?

Każda instalacja centralnego ogrzewania, zbudowana właśnie z takich rur ciepłowniczych po dłuższym czasie użytkowania wymaga modernizacji. Głównym powodem wymiany rur jest występowanie dużych stary ciepła jednocześnie przy wysokich rachunkach za ogrzewanie. Chcąc więc zminimalizować rosnące wydatki za energię cieplną, warto rozważyć wymianę rur takiej instalacji. Drugim bardzo ważnym celem, który można osiągnąć, dzięki wymianie rur starych sieci ciepłowniczych jest zmniejszenie zużycia ciepła do ogrzania budynku. Im starsza jest instalacja, tym bardziej warto, wymienić rury takiej instalacji. Wymiana starych, grubych rur instalacji grzewczej na te o mniejszej średnicy zapewni również zmniejszenie ilości wody pracującej w takim obiegu, a to w konsekwencji, przyniesie korzyści finansowe. Przed wymianą czy modernizacja rur ciepłowniczych warto skonsultować się z profesjonalnym instalatorem. Warto również rozważyć wykonanie projektu, którego sporządzenie najlepiej jest powierzyć wykwalifikowanemu fachowcowi.

Kontakt

Isoplus Polska Sp. z o.o.
ul. Żeliwna 43
40-599 KATOWICE

NIP: 634-24-49-551
KRS: 0000098823

e-mail: biuro@isoplus.pl
tel
. : +48 728 403 144

Newsletter