rury giętkie

Gdzie znajdują zastosowanie rury giętkie?

Rury wykorzystywane są w wielu miejscach i są nieodłącznym elementem różnych instalacji. Szczególnym ich rodzajem są rury giętkie. Warto wiedzieć, gdzie można je stosować.

Zastosowanie rur

Rury to połączenia, które pozwalają prowadzić rozmaite substancje z jednego miejsca do drugiego. Wykorzystywane są m.in. do realizacji wodno-kanalizacyjnych, gdzie służą do odprowadzania ścieków oraz dostarczania wody we wskazane miejsce. Idealnie sprawdzają się również do niskoparametrowych sieci ciepłowniczych oraz przy dostarczaniu ciepłej wody użytkowej. Instalacje gazowe wykorzystują je do doprowadzenia rozmaitych gazów między dystrybutorem a gospodarstwami domowymi. Stosowane są w zakładach przemysłowych do rozprowadzania substancji pomiędzy urządzeniami, np. kwasy czy chłodziwa. Rury spotkać można także w samochodach oraz rozmaitych maszynach. Szczególnym ich rodzajem są warianty giętkie, które stanowią rozwiązanie wielu problemów. Sprawdzone, wysokiej jakości produkty zakupimy w firmie isoplus.

Zastosowanie rur giętkich

Rury giętkie to rozwiązanie skierowane dla miejsc, w których nie sposób jest poprowadzić połączenia stałe lub byłoby to nieergonomiczne. Preizolowane rury isopex isoplus sprawdzają się w warunkach pracy o maksymalnej temperaturze 95°C i ciśnieniu do 10 bar. Mogą być stosowane przy realizacji układów odzysku ciepła oraz instalacji geotermalnych. Sprawdzają się przy realizacji sieci niskoparametrowych c.o. oraz sieci c.w.u., małych projektów komunalnych oraz odgałęzień. W skład wchodzi rura przesyłowa PEX-a, rura płaszczowa o niskiej gęstości LLDPE oraz elastyczna izolacja poliuretanowa. Dzięki temu współczynnik przewodzenia ciepła jest najniższy, a jednocześnie rura jest elastyczna. To ułatwia realizację projektów, montaż oraz obniża koszty wykonania. O wiele mniejsze warianty harmonijkowe spotkać można w wielu miejscach: łazienkach, samochodach i maszynach, jako element odkurzaczy przemysłowych, czy w fabrykach. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału wykorzystany do jej produkcji oraz jego właściwości.

Kontakt

Isoplus Polska Sp. z o.o.
ul. Żeliwna 43
40-599 KATOWICE

NIP: 634-24-49-551
KRS: 0000098823

e-mail: biuro@isoplus.pl
tel
. : +48 728 403 144

Newsletter