rury z izolacją

Pianka PUR jako najlepsza metoda izolacji rur ciepłowniczych

Od jakiegoś już czasu w budownictwie coraz większą uwagę przykłada się do izolacji termicznej. Oczywiście izolacja taka może mieć różne znaczenia i dotyczyć najróżniejszych elementów występujących podczas budowy czy remontu nieruchomości i innych systemów, na przykład grzewczych czy ciepłowniczych. Właśnie dlatego chcemy dziś poruszyć temat izolacji rur stosowanych w takich systemach, a dokładniej zastanowić się nad tym, dlaczego pianka PUR jest idealną metodą izolacji takich elementów.

Izolacja rur ciepłowniczych - dlaczego jest tak istotna?

Warto na samym początku wyjaśnić, dlaczego tak dużą wagę powinno się przykładać do izolacji rur ciepłowniczych. Odpowiedź na to zagadnienie jest właściwie dość prosta. Lepsza izolacja oznacza mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie znacznie mniejsze koszty związane z ogrzewaniem. Do tego znacznie wzrasta komfort mieszkańców czy też użytkowników nieruchomości podłączonych do systemu ciepłowniczego, w którym zadbano o dobrą izolację poszczególnych jego elementów.

Co ciekawe, jak najwydajniejsza izolacja rur z zimną wodą także jest bardzo istotna. Sprzyja ona znacznej eliminacji tak zwanego procesu wykraplania się pary wodnej na powierzchni samych rur, a do tego stanowi dodatkową ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dlaczego jednak to piankę PUR uważa się za najlepszą metodę izolacji rur ciepłowniczych? 

Pianka PUR i jej zalety izolacyjne

Zalety izolacyjne pianki PUR znane są w budownictwie nie od dziś. Jest także idealnym materiałem na izolację rur ciepłowniczych z kilku względów. Po pierwsze materiał ten jest odporny na temperatury w przedziale od -50°C do 135°C, a przy tym wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Po drugie ten rodzaj termoizolacji jest sztywny, dzięki czemu dobrze chroni rury przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Do tego wszystkiego pianka PUR, czyli poliuretanowa charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na chemikalia. Dzięki temu może być stosowana nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy.

Kontakt

Isoplus Polska Sp. z o.o.
ul. Żeliwna 43
40-599 KATOWICE

NIP: 634-24-49-551
KRS: 0000098823

e-mail: biuro@isoplus.pl
tel
. : +48 728 403 144

Newsletter